Багато водіїв сумніваються в раціональності покупки зимових автошин, вважаючи, що і на літніх покришках можна відкатати зиму. Це велика помилка, оскільки не просто так розділяють гуму на літні і зимові варіанти.
До складу зимової автогуми входять спеціальні матеріали, що не замерзають на морозі. Через це покришки залишаються еластичними навіть при низьких температурах, що і дозволяє утримувати під контролем машину на слизьких і засніжених покриттях.
Як і в літніх моделях, основа зимових шин будується на протекторі, який виготовляється з зносостійких каучукових матеріалів. З’єднуються частини протектора базою, яка відповідає за зменшене опір коченню і згладжування ударів від проїздів по нерівних дорогах.
Сталевий корд підтримує стабільну форму гуми, збільшуючи її термін ефективної служби. Під ним розташовується текстильна прокладка, яка бореться з внутрішнім тиском. Боковини зимових шин захищають каркас, вироблюваний спеціальними смугами з каучуку. Амортизацію і стабільне управління забезпечує впаяти в борта крильові стрічка.
Види зимової автогуми
У Києві зимові шини купити можна на сайті mastershina.com двох типів — шиповану і не шиповану. Шиповані покришки ідеальні в роботі на зледенілих покриттях, на яких автомобіль отримує хорошу стійкість завдяки металевим штифтів. До мінусів відносяться такі чинники, як підвищена галасливість, ковзання коліс на сухих і мокрих дорогах, а також ціна зимової гуми з шипами, яка набагато вище, ніж на «липучки».
Фрикційні (класичні не шиповані покришки) добре працюють на засніженому і очищеному від снігу покритті доріг. Їх можна експлуатувати пізньої осені та ранньою весною, коли на вулиці не більше + 70С і йдуть дощі — в таких видах зимових автошин відмінно розвинена дренажна система, складена з поглиблених каналів, по яких волога і бруд швидко видавлюється назовні. Крім того, до таких покришок не потрібно регулярно докуповувати шипи, що мають властивість вилітати з протектора.
Перед тим, як купити зимові шини, потрібно проаналізувати клімат і стан дорожнього покриття в регіоні використання. Якщо виникають сумніви, не потрібно відмовлятися від консультацій з фахівцями, які допоможуть з вибором і дадуть корисні поради щодо експлуатації покришок.